انجمن


امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین لیگ کوییدیچ دمنتور
#1
[تصویر:  url.png]
با سلام خدمت شما دوستان عزیز


شرح بازی و قوانین اجرای مسابقات به شرح زیر هست :


:exclamation:  نحوه اجرای مسابقات: :exclamation:  تمرین ها:


پیش از هر مسابقه تا 3 تمرین برای هر تیم میتونه برگزار بشه که با هماهنگی کاپیتان تیم با سرپرست مربوطه زمین تمرین در ساعتی که از قبل هماهنگ شده باز میشه و اعضای تیم میتونن در اون به تمرین بپردازن. در پایان تمرین تاپیک مجددا قفل میشه و از 200 امتیاز (بر اساس معیارهایی که گفته میشه) به تمرین تیم امتیاز تعلق میگیره و در تاپیک اعلام میشه.(اعلام امتیاز میتونه تا 24 ساعت طول بکشه تا امتیازی که به تیم میدیم کاملا عادلانه باشه.) بعد از اتمام هر 3 تمرین امتیاز های تمرین ها با هم جمع و بر 3 تقسیم میشه.(دقت کنید که حتی اگر تیمی 1 تمرین هم بکنه امتیازش بر 3 تقسیم میشه.) در حقیقت هر تیمی پیش از انجام مسابقه تا200 امتیاز میتونه بگیره.:exclamation:  مسابقات:

بر اساس قرعه کشی تیم شروع کننده بازی مشخص میشه و او تیم اولین پست رو ارسال میکنه. مثالی میزنم برای توضیح. فرض کنید تیم الف و ب با بازیکن هاشون دارن بازی میکنن توی زمین و تیم شروع کننده تیم الف باشه:


بازیکن شماره 1تیم الف نوشته است:


سرخگون به هوا پرتاب میشه و من با سرعت هر چه بیشتر به طرفش میرم مهاجم حریف داره همزمان با من به سمتش میره. باید با دقت و سرعت عمل کنم. با اشاره دستم نیمبوسم به سرعت در مسیر قرار میگیره و به سمت سرخگون میتازم. و درست در لحظه اخر موفق میشم او رو به چنگ بیارم. دروازه حریف جلوی چشمم میدرخشه و من به سمت اون حرکت میکنم. با بیشترین سرعت ممکن.


بازیکن شماره3 تیم ب نوشته است:


چوبم رو برمیدارم وقتش رسیده قدرت تیممون رو بهشون ثابت کنیم. با سرعت به سمت بلاجر میرم و چوبم رو بلند میکنم فقط به پیروزی امروزمون در بازی فکر میکنم به زمانی که داور سوت پایان بازی رو بزنه و ما با اختلاف زیادی برنده بازی بشیم. این فکر بهم نیرو میده و با تمام قدرت میکوبم به بلاجر و مستقیم میزنمش تو سر مهاجم شماره 1 حریف. از خوشحالی فریادی میزنم:


-همین درسته.


این نمونه ای از دو تا پست از دو بازیکن مختلف بود که در تو تیم مقابل هم بازی میکردن. بازی با چنین پست هایی پشت سر هم ادامه پیدا میکنه.


نحوه کار و عملکرد جستجوگر ها به این صورته که کاپیتان های دو تیم تا 1 ساعت پیش از شروع بازی فرصت دارن تا سوالی رو از مجموعه کتاب های هری پاتر و یا کتاب های مرتبط با اون (بیدل نقال، کوییدیچ در گذر زمان و جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن ها) برای داور مسابقه پی ام کنند. سوال ارسالی باید از متن کتاب های فوق و همراه جواب و ذکر منبع ارسال بشه. به محض اینکه داور مسابقه سوت شروع مسابقه رو میزنه سوال های هر تیم برای جستچوگر تیم مقابل فرستاده میشه. و بازی تا زمانی که یکی از جستجوگر ها جواب دقیق و درست سوال رو برای داور نفرستاده باشه ادامه داره.


:exclamation:  قوانین و تبصره ها:1-هر تیم موظف است تا یک ساعت پیش از شروع بازی لیست اعضای تیم رو به همراه پستی که در اون فعالیت دارن برای داور مسابقه بفرسته.توضیح:لزومی وجود نداره که همه اعضا تیم بازی کنن. یک تیم میتونه از یک عضوش( یا تعداد بیشتری از اعضا) به دفعات استفاده کنه.2- حداقل تعداد پست برای هر بازی 4 پست برای هر تیمه و اگر پیش از اینکه هر دو تیم 4 پست خودشون رو ارسال کنن یکی از تیم ها موفق به دریافت گوی زرین بشه امتیاز گوی زرین به اون تیم تعلق میگیره ولی بازی تا 4 پسته شدن هر دو تیم ادامه داره.3-مهلت ارسال پست برای هر تیم تا حداکثر 10 دقیقه بعد از ارسال پست تیم قبلیه و اگر بعد از این زمان پستی ارسال بشه پذیرفته نیست.4- پست های تیم ها باید به صورت یکی در میان باشد. یعنی اول پستی از تیم الف بعد پستی از تیم ب مددا تیم الف و به همین روال تا به آخر. ارسال پست های پشت سر هم برای تیمی که رعایتش نکنه امتیاز منفی به دنبال داره.تبصره:در شرایط مورد سوم ارسال دو پست پشت سر هم مانعی نداره.5- سوال مربوط به جستجوگر تنها باید از طریق شخص جستجوگر یا جستجوگر ذخیره برای داور بازی پیام خصوصی بشه.6- در شرایط خاص یا با توافق طرفین بازی و نظر داور مسابقه بازی میتونه پس از گرفته شدن گوی زرین ادامه پیدا کنه. که در این صورت خاتمه بازی تنها زمانی صورت میگیره که تعداد پست های دو تیم برابر باشه.تبصره:پست هایی که در اثر مورد سوم از دست میرن در شمارش پست های یک تیم حساب میشن.

:exclamation:  نحوه امتیاز دهی:


تمرین ها:

 به هر تمرین 200 امتیاز تعلق میگیره و بعد از پایان هر 3 تمرین یک تیم، امتیازات تک تک اونها با هم جمع بسته میشه و بر 3 تقسیم میشه.(جتی اگر تیمی یک تمرین انجام بده باز هم مجموع امتیازات بر 3 تقسیم میشه.)

در صورتی که تیمی مایل به انجام تمرین های بیشتر باشه امکان تمرین براش وجود داره ولی امتیاز اضافی برای اون ها در پی نخواهد داشت و تنها امتیاز 3 تمرین اول حساب میشه.


گوی زرین:50

 امتیاز برای تیمی که زودتر اون رو پیدا کنه به ارمغان میاره.  مسابقه:

هر تیم در مسابقه 400 امتیاز میتونه از طریق پست هاش دریافت کنه. معیار های امتیاز دهی به شرح زیره که برای هر پست به طور جداگانه لحاظ میشه و سپس از مجموع اون ها میانگین گرفته میشه و امتیاز ی تیم مشخص میشه.

1-خلاقیت در پست ها:200 امتیاز2-رعایت علائم نگارشی و نداشتن غلط املایی:10

به جز غلط املای آگاهانه برای طنز مانند به کار بردن آغا و عاقا و عاغا و آقا در جای یکدیگر!3-ظاهر پست:30 امتیاز4-توصیفات مناسب و و به جا و کافی:50 امتیاز5-پیشبرد مناسب مسابقه:40 امتیاز6-توجه به پست قبلی و نوشتن با توجه به آن:50 امتیاز7-لحن یک دست پست یا تعویض لحن هدف دار:20 امتیاز


توضیح مورد 7: به طور مثال شما لحن پسستون محاوره ای هستش و جایی نیاز دارید که مطلبی رو از یک کتاب به یاد بیارید در اون صورت لحن نوشته تغییر میکنه و به صورت کتابی در میاد. امیدوارم که واضح بوده باشه. هر سوالی بود میتونید در تاپیک روابط عمومی لیگ بپرسیدش.سپاس
[تصویر:  emmmmm.png]
پاسخ
#2
با سلام به همه دوستان عزیز


با توجه به مشورت اعضای تیم مدیریت و بررسی های زیاد تصمیم بر این شد تا وظایف جستجوگر در سری جدید مسابقات لیگ کوییدیچ دمنتور متفاوت باشه. 

نحوه جدید فعالیت جستجوگر به شرح زیر است:

داور مسابقه به هر دو جستجوگر پازلی رو میده. جستجوگری که بتونه زودتر پازل رو حل کنه و عکس پازل رو (که باید در اون ضمن مشخص بودن پازل حل شده، تایمر کنارش و ساعت و تاریخ اون روز هم مشخص باشه) برای داور بفرسته در واقع اسنیچ رو گرفته. مشخص شدن اینکه کدوم پازل باید توسط جستجوگر ها ساخته بشه توسط پیدا کردن پاسخ سوالی که داور مسابقه مطرح میکنه میسر است. با توجه به نحوه جدید فعالیت جستجوگر ها توجه کنید که جستجوگر ها حتما باید برنامه KMPlayer رو داشته باشن.

سایر قوانین همچنان به قوت خودشون باقی هستن. 

هر گونه سوالی رو میتونید در تاپیک روابط عمومی لیگ کوییدیچ یا از طریق پیام خصوصی مطرح کنید.

با تشکر
[تصویر:  sssss.png]
پاسخ
#3
لطفا اگه میشه قبل از شروع تمرینات و یا مسابقات در صورت تغییر قوانین، تغییرات رو به گوش ما برسونید.
با تشکر


The Eighth Horcrux         
هشتمین جان پیچ          

هی تاریخچه ی دمنتورها، کجایی که یادت بخیر، غرش غرش غرش گریفین. هیییییی
http://forum.dementor.ir/thread-2940.html
تصویر: ساخته شده توسط خودم
[تصویر:  Untitled_48.jpg]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان